SİTE İÇİ ARAMA
Teşvik Portalı
Teşvik Hesaplama ve E-bildirge Optimizasyon Sistemi

Teknoloji ve mevzuat ekiplerimizin, üniversitelerin veri analitiği ve istatistik disiplinleri ile birlikte 
gelişitirdikleri teşvik optimizasyon algoritması ile, teşviklerden her zaman maksimum fayda sağlarsınız!

4 Adımda Kolay Teşvik Hesaplama

Teşvik hesaplamak artık çok kolay! Sadece 4 adımda, teşviklerden eksiksiz faydalanın.

1
Bildirge Yükleyin
Bildirge Yükleyin
Aylık bildirgenizi SGK'ya yükleyin ancak onaylamayın.
2
Hesaplayın
Hesaplayın
Prozon'dan ilgili şubenin cari hesaplamasını başlatın.
3
Güncelleyin
Güncelleyin
Hesaplama sonuçlarını otomatik olarak güncelleyin.
4
Onaylayın
Onaylayın
Güncellenen bildirgeleri SGK'dan onaylayabilirsiniz.
Prozon ile Neler Yapabilirsiniz
1. Üstün Hesaplama Algoritması
Üstün Hesaplama Algoritması

Akademisyenlerle birlikte geliştirilen üstün hesaplama algoritması ile, PROZON her zaman maksimum faydayı sağlar. 06111 gibi teşviklerin yanı sıra bazı durumlarda 5510’un da karlı olduğunu (7252) bilir ve personeli 5510’a çeker. Birden fazla teşviğe uygun olan personelin hangi teşvikten faydalanacağına sadece personel bazında bakmaz, ortalamalara ve kontenjana göre hesaplar ve şirketin en karlı olacağı senaryoyu uygular.

2. Teşvik Hesaplamak Çok Kolay
Teşvik Hesaplamak Çok Kolay

Cari dönem teşvik hesaplamak çok kolay! Bordro programınızdan alacağınız dosyayı sürükleyip PROZON’a bırakarak hesaplamayı anında başlatabilirsiniz. Bu dosya MUHSGK XML’i, MUHSGK Excel’i, veya PROZON’dan alacağınız örnek Excel formatında olabileceği gibi, daha önce SGK E-bildirgeye yükleme yaparken kullanılan XML dosyası da olabilir. 

Son cari aya ilişkin bilgileri bu dosyadan alan PROZON, diğer bilgileri de SGK’dan alarak hesaplamaya başlar ve 10 dakika gibi kısa bir sürede hesaplamayı tamamlar. Hesaplama aşamasında tüm personellerin tüm teşvikler açısından sorgulamasını ve tanımlamasını yapar. Daha önceki ayda verilmiş olan bildirgelerden gerekli ortalamaları da çıkartır. Tamamlanan hesaplama sonuçlarına da aynı sayfadan ulaşabilir ve her zaman kontrol edebilirsiniz. Hesaplama sonucunu MUHSGK Excel çıktısı olarak size verir.

3. Tüm Engelleri Kaldırın!
Tüm Engelleri Kaldırın!

%40 ve üzerinde engeli bulunan ama size beyan etmeyen personellerinizi PROZON tespit eder. Biliyorsunuz, engelli personel istihdamını özendirmek için 14857 kanun numaralı teşvik getirilmiştir ve bu teşvik 5510 sayılı %5’lik indirime ilave %15,5’luk ek bir destek (asgari ücretle sınırlı olmak kaydıyla) sağlar. Personellerinizin fiziki bir engeli olmasa da, bir kısım kronik rahatsızlıklar nedeniyle %40 ve üzeri engellilik durumu olabilmektedir. Personeliniz size bu durumu beyan etmek istemese de, PROZON tüm personellerinizi tek tek SGK E-bildirge üzerinden sorgular ve gözünüzden kaçan bir engelli personel varsa, bu personeli teşvikten faydalandırır ve İŞKUR’a yaptığınız “Aylık İşgücü Çizelgesi” bildirimi kapsamında raporlar. Bu rapor engelli personel istihdamı zorunluluğunuza da katkı sağlar. (Çok yakında, Aylık İş Gücü Çizelsi’ni de PROZON otomatik olarak İŞKUR’a bildirecek!)
PROZON sayesinde, atlama, unutma ya da bilgi verilmemesi kaynaklı tüm sorunların önüne geçersiniz ve teşviklerden tam faydalanırsınız.

4. Hataya Fırsat Vermez
Hataya Fırsat Vermez
Çoğu teşvik hesaplama sistemi SGK’nın ortalamalarını baz alarak hesaplama yapar. Ancak, SGK zaman zaman hatalı ortalamalar vermektedir. Bu nedenle de, PROZON tüm ortalamaları kendisi hesaplar ve SGK’nın vermiş olduğu ortalama ile karşılaştırır. PROZON’un yaptığı hesaplama doğrudur, ancak, SGK yanlış hesabı düzeltene kadar hata alma ihtimaline karşı, hangi ortalama daha büyükse, onu baz alarak hesaplama yapar. Yandaki ekran görüntüsünden de göreceğiniz üzere, aynı personel birden fazla teşviğe uygun olabilir. PROZON tüm teşvikler için bu kontrolü yapar. Personel bazında bir teşvik istisnası varsa, bunu da bu listede gösterir. Ek olarak, bazı bordro programları teşvikli personellerin teşvik başlangıç ve bitiş tarihlerinin bordro programına işlenmesini ister. Bu sayfadan alacağınız excel çıktısını bu güncelleme için de kullanabilirsiniz.
5. Eksik Bildirimde Uyarır
Eksik Bildirimde Uyarır

Geçen ayın bildirgesinde bulunan ve çıkış gün bilgisi girilmemiş bir personel, son ayın cari hesaplaması için yüklenen dosyada yoksa, olması gereken ama bildirgede olmayan kişiler için kullanıcıya uyarıda bulunur. Bu sayede hatalı ve eksik bildirimin önüne geçer.

6. İşe Giriş ve Ayrılış Bildirgelerini Kontrol Eder
İşe Giriş ve Ayrılış Bildirgelerini Kontrol Eder
Son cari ayın bildirgesi PROZON’a yüklendikten ve hesaplama yapıldıktan sonra bu raporu çalıştırırsanız, işe giriş bildirgesi verilmiş ama aylık bildirgelerde olmayan, bildirgede olan ama giriş bildirgesi verilmemiş, işten ayrılış bildirgesi verilmiş ama aylık bildirgede çıkış günü bulunmayan ile aylık bildirgede bulunmayan ya da çıkış günü girilmiş ama işten ayrılış bildirgesi verilmemiş çalışanlarınızı size raporlar. Bu sayede unutma kaynaklı hataların ve olası cezaların önüne geçmiş olursunuz.
7. 6661 Asgari Ücret Desteğini Raporlar
6661 Asgari Ücret Desteğini Raporlar
Tüm işyerleriniz için tek seferde çalıştırabileceğiniz bu rapor ile, 6661 Asgari Ücret Desteği bilgilerini SGK’den çeker ve size raporlar. Tek tek işyerlerinizi kontrol etmekle uğraşmazsınız, PROZON sizin için raporlar.
8. İş Kazalarını Anında Raporlar
İş Kazalarını Anında Raporlar

Bildiğiniz üzere, işyerinizde gerçekleşen bir iş kazasının 3 işgünü içerisinde bildirimini yapmanız gerekir. Aksi durumda ceza ile karşılaşırsınız. Ancak, küçük kazalarda ve çok işyeri bulunan işletmelerde bunun takibi anlamında sorunlar yaşanıyor. Örneğin çalışan parmağını kapıya sıkıştırıyor ve tırnağı morarmasın diye doktora gidiyor. İşyerinde olduğunu beyan ettiği için, doktor iş kazası olarak girişini yapıyor. Çalışan işine dönüyor ama ne kendisinin, ne de işverenin konudan haberi olmuyor ve süre geçtiği için de, ceza ile karşılaşıyor. Çok işyeri olan şirketlerde ise, her gün SGK’daki bu ekranları kontrol etmek için, ilave personel desteği gerekiyor. 

PROZON tüm işyerlerinizi günde 2 kere tarayarak, bir iş kazası olması durumunda, hem sistem üzerinden hem de mail ile tarafınıza bilgi veriyor. Bu ekrandan, tüm rapor alan personellerinizi de sorgulayabilirsiniz.

9. Onay Bekleyen Bildirgeleri Raporlar
Onay Bekleyen Bildirgeleri Raporlar
Muhtasar beyanname üzerinden vermiş olduğunuz, ancak henüz onaylamadığınız bildirgelerinizin, tüm işyerleriniz için toplu raporunu alır. İşyeri sayınız çoksa, atladığınız bir durum olup olmadığını, buradan rapor ile icmallerinizin örtüşüp örtüşmediğini kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir hata ya da örtüşmeme varsa, onaylamadan müdahale etmenize olanak sağlar. Eğer icmalleriniz örtüşüyorsa da, rakam kontrolü yapmadan, bildirge onaylama işlemini tamamlayabilirsiniz.
10. Ortalama Analizi Raporu
Ortalama Analizi Raporu

Teşvikler, istihdamı özendirmek için getirilmiştir ve bir takım koşulları vardır. Bunlar da personelin uygunluğu ile, şirketin ortalamasını oluşturur. Şirketin ortalaması da, şirketin istihdamı arttırıp arttırmadığının göstergesidir. Bir şirketin o ayki çalışan sayısı vardır, bir de personelin ortalaması. Personel teşviğe uygun olsa da, şirketin o ayki çalışan sayısının, personelin ortalamasından fazla olması gerekir. 

Ortalama analizi raporu da, o teşviğe uygun personellerinizi, ortalamalarını ve şirket çalışan sayısını raporlar. Bu rapor size şunu gösterir: Faydalanabilen kişileri ve ortalama altında kalan kişileri. Bazen öyle durumlar oluyor ki, 1 kişi daha işe alsanız, 4-5 kişi teşvikten faydalanabilir duruma gelir. Bu durumda, o 1 kişinin maliyeti çıktığı gibi, üzerine teşvik anlamında ek bir gelir bırakır. Hem de +1 işgücü yaratmış olursunuz. Ya da tam tersi, işyerinizde fazla personeliniz vardır ya da küçülmeye gitmek istersiniz. 1 kişi işten çıkartırsınız, o bir kişinin ayrılmasından dolayı 4-5 personel teşvikten faydalanamaz. Bu da size tasarrufdan ziyade zarar olarak döner. Ortalama analizi raporunu sürekli takip ederek işe alım, işten çıkartma ve nakil işlemlerini yaparsanız, teşviklerden maksimum faydalanırsınız.

11. Tahakkuk Fişlerini Tek Tıklamayla İndirir
Tahakkuk Fişlerini Tek Tıklamayla İndirir
Özellikle çok işyeri olan şirketler için, tahakkuk fişlerinin her bir işyeri için ayrı ayrı indirilmesi ve mali işlere raporlanması için excel raporu oluşturulması ciddi bir işgücü kaybıdır. PROZON, bu angarya işi tek bir butona basarak yapmanıza olanak tanır. Tüm tahakkuk fişlerini ve hizmet dökümlerini hızlıca, işyeri bazında ayrılmış klasörler olarak indirebilirsiniz. Ayrıca tüm işyerleriniz için, tahakkuk fişindeki alanları içeren excel raporunu da indirebilirsiniz.
12. Potansiyel Teşvik Sorgulama
Potansiyel Teşvik Sorgulama
İşe alacağınız personellerin teşvikli olması önemli! SGK E-bildirge sisteminde, henüz işe almadığınız kişiler için de teşviğe uygun olup olmadığını sorgulayabiliyorsunuz, ancak bu süreç tek tek yapılıyor. PROZON ise, bu süreci hem hızlandırıyor, hem de toplu olarak kontrol sağlıyor. PROZON’un ürettiği örnek excel dosyasını aday havuzunuzdaki adaylarla doldurup, PROZON’a yüklerseniz, hepsi için teşviğe uygun olup olmadıklarını kısa bir sürede sorgulayarak, teşviklere uygun olan ve olmayan adayları size raporlar. Bu seyede, işe alacağınız personellerin teşviğe uygun kişilerden seçilmesine olanak tanır.
13. Yetkilendirme ve Güvenlik
Yetkilendirme ve Güvenlik

Tüm işyerlerinizin işlemlerini bir kişi yapabileceği gibi, HR ekibi içinde yetkilendirmeler de yapılabilir. X, Y, Z işyerlerine Ayşe baksın, merkez ofisteki maaş gizliliğinden dolayı merkez ofis işyerini sadece HR Manager görebilsin, A, B, C işyerlerine de Erhan baksın gibi yetkilendirmeler yapmak PROZON’da çok kolay. Kişisel verinin gizliliğinin önemini çok iyi biliyoruz ve sistemimizi en başından bu yana bu şekilde kurguladık. 

Sistemimiz OSM Solutions ve KPMG Türkiye’nin Nitso sızma testlerinden başarıyla geçmiştir. PROZON’u geliştiren yazılım ve sistem ekibi, uzun yıllar ödeme sistemleri güvenliği ve cloud yönetimi alanında tecrübe sahibi bir ekiptir. Sızma testlerinden de ilk incelemede başarı ile geçmeleri bunun göstergesidir. Proventus, aynı zamanda bünyesinde yer alan hukuk departmanı ile KVKK danışmanlığı da verdiği için, tüm süreçlerimiz iç denetimden de geçmektedir. Proventus ve Prozon olarak, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası ve ISO 9001 Kalite Sertifikasına ayrı ayrı sahibiz ve akredite kuruluşlarca periyodik olarak denetleniyoruz. 

Özetle, PROZON’daki çalışan verilerinizi sizden başka hiç kimse göremez. Veriler şifrelenmiş olarak işlenir ve şifre anahtarı da başka servis sağlayıcıda saklanır.

Üstün Hesaplama Algoritması
1. Üstün Hesaplama Algoritması
Üstün Hesaplama Algoritması

Akademisyenlerle birlikte geliştirilen üstün hesaplama algoritması ile, PROZON her zaman maksimum faydayı sağlar. 06111 gibi teşviklerin yanı sıra bazı durumlarda 5510’un da karlı olduğunu (7252) bilir ve personeli 5510’a çeker. Birden fazla teşviğe uygun olan personelin hangi teşvikten faydalanacağına sadece personel bazında bakmaz, ortalamalara ve kontenjana göre hesaplar ve şirketin en karlı olacağı senaryoyu uygular.

Teşvik Hesaplamak Çok Kolay
2. Teşvik Hesaplamak Çok Kolay
Teşvik Hesaplamak Çok Kolay

Cari dönem teşvik hesaplamak çok kolay! Bordro programınızdan alacağınız dosyayı sürükleyip PROZON’a bırakarak hesaplamayı anında başlatabilirsiniz. Bu dosya MUHSGK XML’i, MUHSGK Excel’i, veya PROZON’dan alacağınız örnek Excel formatında olabileceği gibi, daha önce SGK E-bildirgeye yükleme yaparken kullanılan XML dosyası da olabilir. 

Son cari aya ilişkin bilgileri bu dosyadan alan PROZON, diğer bilgileri de SGK’dan alarak hesaplamaya başlar ve 10 dakika gibi kısa bir sürede hesaplamayı tamamlar. Hesaplama aşamasında tüm personellerin tüm teşvikler açısından sorgulamasını ve tanımlamasını yapar. Daha önceki ayda verilmiş olan bildirgelerden gerekli ortalamaları da çıkartır. Tamamlanan hesaplama sonuçlarına da aynı sayfadan ulaşabilir ve her zaman kontrol edebilirsiniz. Hesaplama sonucunu MUHSGK Excel çıktısı olarak size verir.

Tüm Engelleri Kaldırın!
3. Tüm Engelleri Kaldırın!
Tüm Engelleri Kaldırın!

%40 ve üzerinde engeli bulunan ama size beyan etmeyen personellerinizi PROZON tespit eder. Biliyorsunuz, engelli personel istihdamını özendirmek için 14857 kanun numaralı teşvik getirilmiştir ve bu teşvik 5510 sayılı %5’lik indirime ilave %15,5’luk ek bir destek (asgari ücretle sınırlı olmak kaydıyla) sağlar. Personellerinizin fiziki bir engeli olmasa da, bir kısım kronik rahatsızlıklar nedeniyle %40 ve üzeri engellilik durumu olabilmektedir. Personeliniz size bu durumu beyan etmek istemese de, PROZON tüm personellerinizi tek tek SGK E-bildirge üzerinden sorgular ve gözünüzden kaçan bir engelli personel varsa, bu personeli teşvikten faydalandırır ve İŞKUR’a yaptığınız “Aylık İşgücü Çizelgesi” bildirimi kapsamında raporlar. Bu rapor engelli personel istihdamı zorunluluğunuza da katkı sağlar. (Çok yakında, Aylık İş Gücü Çizelsi’ni de PROZON otomatik olarak İŞKUR’a bildirecek!)
PROZON sayesinde, atlama, unutma ya da bilgi verilmemesi kaynaklı tüm sorunların önüne geçersiniz ve teşviklerden tam faydalanırsınız.

Hataya Fırsat Vermez
4. Hataya Fırsat Vermez
Hataya Fırsat Vermez
Çoğu teşvik hesaplama sistemi SGK’nın ortalamalarını baz alarak hesaplama yapar. Ancak, SGK zaman zaman hatalı ortalamalar vermektedir. Bu nedenle de, PROZON tüm ortalamaları kendisi hesaplar ve SGK’nın vermiş olduğu ortalama ile karşılaştırır. PROZON’un yaptığı hesaplama doğrudur, ancak, SGK yanlış hesabı düzeltene kadar hata alma ihtimaline karşı, hangi ortalama daha büyükse, onu baz alarak hesaplama yapar. Yandaki ekran görüntüsünden de göreceğiniz üzere, aynı personel birden fazla teşviğe uygun olabilir. PROZON tüm teşvikler için bu kontrolü yapar. Personel bazında bir teşvik istisnası varsa, bunu da bu listede gösterir. Ek olarak, bazı bordro programları teşvikli personellerin teşvik başlangıç ve bitiş tarihlerinin bordro programına işlenmesini ister. Bu sayfadan alacağınız excel çıktısını bu güncelleme için de kullanabilirsiniz.
Eksik Bildirimde Uyarır
5. Eksik Bildirimde Uyarır
Eksik Bildirimde Uyarır

Geçen ayın bildirgesinde bulunan ve çıkış gün bilgisi girilmemiş bir personel, son ayın cari hesaplaması için yüklenen dosyada yoksa, olması gereken ama bildirgede olmayan kişiler için kullanıcıya uyarıda bulunur. Bu sayede hatalı ve eksik bildirimin önüne geçer.

İşe Giriş ve Ayrılış Bildirgelerini Kontrol Eder
6. İşe Giriş ve Ayrılış Bildirgelerini Kontrol Eder
İşe Giriş ve Ayrılış Bildirgelerini Kontrol Eder
Son cari ayın bildirgesi PROZON’a yüklendikten ve hesaplama yapıldıktan sonra bu raporu çalıştırırsanız, işe giriş bildirgesi verilmiş ama aylık bildirgelerde olmayan, bildirgede olan ama giriş bildirgesi verilmemiş, işten ayrılış bildirgesi verilmiş ama aylık bildirgede çıkış günü bulunmayan ile aylık bildirgede bulunmayan ya da çıkış günü girilmiş ama işten ayrılış bildirgesi verilmemiş çalışanlarınızı size raporlar. Bu sayede unutma kaynaklı hataların ve olası cezaların önüne geçmiş olursunuz.
6661 Asgari Ücret Desteğini Raporlar
7. 6661 Asgari Ücret Desteğini Raporlar
6661 Asgari Ücret Desteğini Raporlar
Tüm işyerleriniz için tek seferde çalıştırabileceğiniz bu rapor ile, 6661 Asgari Ücret Desteği bilgilerini SGK’den çeker ve size raporlar. Tek tek işyerlerinizi kontrol etmekle uğraşmazsınız, PROZON sizin için raporlar.
İş Kazalarını Anında Raporlar
8. İş Kazalarını Anında Raporlar
İş Kazalarını Anında Raporlar

Bildiğiniz üzere, işyerinizde gerçekleşen bir iş kazasının 3 işgünü içerisinde bildirimini yapmanız gerekir. Aksi durumda ceza ile karşılaşırsınız. Ancak, küçük kazalarda ve çok işyeri bulunan işletmelerde bunun takibi anlamında sorunlar yaşanıyor. Örneğin çalışan parmağını kapıya sıkıştırıyor ve tırnağı morarmasın diye doktora gidiyor. İşyerinde olduğunu beyan ettiği için, doktor iş kazası olarak girişini yapıyor. Çalışan işine dönüyor ama ne kendisinin, ne de işverenin konudan haberi olmuyor ve süre geçtiği için de, ceza ile karşılaşıyor. Çok işyeri olan şirketlerde ise, her gün SGK’daki bu ekranları kontrol etmek için, ilave personel desteği gerekiyor. 

PROZON tüm işyerlerinizi günde 2 kere tarayarak, bir iş kazası olması durumunda, hem sistem üzerinden hem de mail ile tarafınıza bilgi veriyor. Bu ekrandan, tüm rapor alan personellerinizi de sorgulayabilirsiniz.

Onay Bekleyen Bildirgeleri Raporlar
9. Onay Bekleyen Bildirgeleri Raporlar
Onay Bekleyen Bildirgeleri Raporlar
Muhtasar beyanname üzerinden vermiş olduğunuz, ancak henüz onaylamadığınız bildirgelerinizin, tüm işyerleriniz için toplu raporunu alır. İşyeri sayınız çoksa, atladığınız bir durum olup olmadığını, buradan rapor ile icmallerinizin örtüşüp örtüşmediğini kontrol edebilirsiniz. Herhangi bir hata ya da örtüşmeme varsa, onaylamadan müdahale etmenize olanak sağlar. Eğer icmalleriniz örtüşüyorsa da, rakam kontrolü yapmadan, bildirge onaylama işlemini tamamlayabilirsiniz.
Ortalama Analizi Raporu
10. Ortalama Analizi Raporu
Ortalama Analizi Raporu

Teşvikler, istihdamı özendirmek için getirilmiştir ve bir takım koşulları vardır. Bunlar da personelin uygunluğu ile, şirketin ortalamasını oluşturur. Şirketin ortalaması da, şirketin istihdamı arttırıp arttırmadığının göstergesidir. Bir şirketin o ayki çalışan sayısı vardır, bir de personelin ortalaması. Personel teşviğe uygun olsa da, şirketin o ayki çalışan sayısının, personelin ortalamasından fazla olması gerekir. 

Ortalama analizi raporu da, o teşviğe uygun personellerinizi, ortalamalarını ve şirket çalışan sayısını raporlar. Bu rapor size şunu gösterir: Faydalanabilen kişileri ve ortalama altında kalan kişileri. Bazen öyle durumlar oluyor ki, 1 kişi daha işe alsanız, 4-5 kişi teşvikten faydalanabilir duruma gelir. Bu durumda, o 1 kişinin maliyeti çıktığı gibi, üzerine teşvik anlamında ek bir gelir bırakır. Hem de +1 işgücü yaratmış olursunuz. Ya da tam tersi, işyerinizde fazla personeliniz vardır ya da küçülmeye gitmek istersiniz. 1 kişi işten çıkartırsınız, o bir kişinin ayrılmasından dolayı 4-5 personel teşvikten faydalanamaz. Bu da size tasarrufdan ziyade zarar olarak döner. Ortalama analizi raporunu sürekli takip ederek işe alım, işten çıkartma ve nakil işlemlerini yaparsanız, teşviklerden maksimum faydalanırsınız.

Tahakkuk Fişlerini Tek Tıklamayla İndirir
11. Tahakkuk Fişlerini Tek Tıklamayla İndirir
Tahakkuk Fişlerini Tek Tıklamayla İndirir
Özellikle çok işyeri olan şirketler için, tahakkuk fişlerinin her bir işyeri için ayrı ayrı indirilmesi ve mali işlere raporlanması için excel raporu oluşturulması ciddi bir işgücü kaybıdır. PROZON, bu angarya işi tek bir butona basarak yapmanıza olanak tanır. Tüm tahakkuk fişlerini ve hizmet dökümlerini hızlıca, işyeri bazında ayrılmış klasörler olarak indirebilirsiniz. Ayrıca tüm işyerleriniz için, tahakkuk fişindeki alanları içeren excel raporunu da indirebilirsiniz.
Potansiyel Teşvik Sorgulama
12. Potansiyel Teşvik Sorgulama
Potansiyel Teşvik Sorgulama
İşe alacağınız personellerin teşvikli olması önemli! SGK E-bildirge sisteminde, henüz işe almadığınız kişiler için de teşviğe uygun olup olmadığını sorgulayabiliyorsunuz, ancak bu süreç tek tek yapılıyor. PROZON ise, bu süreci hem hızlandırıyor, hem de toplu olarak kontrol sağlıyor. PROZON’un ürettiği örnek excel dosyasını aday havuzunuzdaki adaylarla doldurup, PROZON’a yüklerseniz, hepsi için teşviğe uygun olup olmadıklarını kısa bir sürede sorgulayarak, teşviklere uygun olan ve olmayan adayları size raporlar. Bu seyede, işe alacağınız personellerin teşviğe uygun kişilerden seçilmesine olanak tanır.
Yetkilendirme ve Güvenlik
13. Yetkilendirme ve Güvenlik
Yetkilendirme ve Güvenlik

Tüm işyerlerinizin işlemlerini bir kişi yapabileceği gibi, HR ekibi içinde yetkilendirmeler de yapılabilir. X, Y, Z işyerlerine Ayşe baksın, merkez ofisteki maaş gizliliğinden dolayı merkez ofis işyerini sadece HR Manager görebilsin, A, B, C işyerlerine de Erhan baksın gibi yetkilendirmeler yapmak PROZON’da çok kolay. Kişisel verinin gizliliğinin önemini çok iyi biliyoruz ve sistemimizi en başından bu yana bu şekilde kurguladık. 

Sistemimiz OSM Solutions ve KPMG Türkiye’nin Nitso sızma testlerinden başarıyla geçmiştir. PROZON’u geliştiren yazılım ve sistem ekibi, uzun yıllar ödeme sistemleri güvenliği ve cloud yönetimi alanında tecrübe sahibi bir ekiptir. Sızma testlerinden de ilk incelemede başarı ile geçmeleri bunun göstergesidir. Proventus, aynı zamanda bünyesinde yer alan hukuk departmanı ile KVKK danışmanlığı da verdiği için, tüm süreçlerimiz iç denetimden de geçmektedir. Proventus ve Prozon olarak, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Sertifikası ve ISO 9001 Kalite Sertifikasına ayrı ayrı sahibiz ve akredite kuruluşlarca periyodik olarak denetleniyoruz. 

Özetle, PROZON’daki çalışan verilerinizi sizden başka hiç kimse göremez. Veriler şifrelenmiş olarak işlenir ve şifre anahtarı da başka servis sağlayıcıda saklanır.

Teklif İsteyin
Siz kazanmadan, biz de kazanmıyoruz! Detaylı bilgi ve teklif almak için lütfen bize ulaşın...
PROZON.NET
Prozon, sadece teşviklerinizi hesaplamaz!

Şirketinizin, SGK E-Bildirge sistemlerindeki pek çok işlemini optimize eder. Bu sayede işgücü
kaybını, hatayı ve unutmayı önler!

Maksimum Fayda
Maksimum Fayda
Yürürlükte olan tüm teşviklerden faydalandırır.
Mevzuata Tam Uyum
Mevzuata Tam Uyum
Kurum kökenli müfettiş ve denetmenler ile mevzuata tam uyumlu.
E-Bildirge Optimizasyonu
E-Bildirge Optimizasyonu
E-Bildirge’deki tüm işlerinizi optimize eder.
KVKK Uyumlu
KVKK Uyumlu
Verilerinizi sizden başkası göremez.
Sık Sorulan Sorular
Tüm teşviklerden faydalanır mıyım?

Evet, Prozon ile, mevzuatta yer alan ve ileride çıkacak olan tüm teşviklerden eksiksiz faydalanırsınız.

Prozon kullanırken yersiz faydalanma cezası ile karşılaşır mıyım?

Hayır, Prozon ile bu tür cezalarla karşılaşmazsınız. Zaten sözleşmemizde de, bizim hesaplamalarımız sonucunda, ceza veya gecikme faizi ile karşılaşmanız durumunda, bunu ödeyeceğimizi taahhüt ediyoruz.

Teşvik çıkmadığı aylarda bile Prozon'a ücret öder miyim?

Hayır, siz kazanmadan biz de kazanmıyoruz! Her ay, Prozon'un yaptığı hesaplamalar sonucunda kazandığınız tasarrufun çok küçük bir yüzdesini size fatura ederiz. Yani, teşvik çıkmadığı aylarda hiç bir ücret ödemezsiniz.

Prozon'u kimler kullanıyor?

56 ilin mali müşavir odaları Prozon üzerinden mali müşavirlere ve şirketlere hizmet veriyor. Kurumsal tarafta ise; Acıbadem Sağlık Grubu'ndan D&R'a, Otokar'dan Hyundai Assan'a, Aras Kargo'dan KPMG'ye kadar 2000'in üzerinde kurumsal şirket olmak üzere, toplamda 80.000'in üzerinde şirket Prozon'u yıllardır kullanıyor!

Geçmişe dönük teşviklerden faydalanabilir miyim?

Maalesef ki hayır! Daha önce yasal mevzuat buna olanak tanıyorken, artık yasa ile bu durum engellendi. O sebeple, ilgili cari dönemde eksiksiz hesaplama yapmak çok önemli. Bu nedenle, hemen Prozon ile iletişime geçin ve geçmiş teşviklerinizde bir kaybınız var mı, size raporlayalım. Unutmayın, cari dönemde kaçırdığınız teşviklerin geri dönüşü yok!

Prozon ile İş Göremezlik Raporlarımı otomatik onaylayabilir miyim?

Evet, Prozon bu tür angarya işleri otomatize eder ve size raporunu sunar. Her gün girip rapor onaylama ile uğraşmazsınız.

Prozon, teşvik hesaplama dışında başka ne yapar?

İş kazası olduğunda size bilgi verir, tahakkuk fişlerinizi ve hizmet dökümlerinizi otomatik indirir ve excel raporunu verir, bildirgelerinizin onay durumlarını kontrol eder, engelli personel sorgulaması ve raporlaması yapar, asgari ücret destek raporunuzu hazırlar, ortalama analizi raporu sunar ve bunlar gibi onlarca işi tek butonla yaparak pek çok angarya işi otomatize eder. Ve bu ilave hizmetleri için hiç bir ücret talep etmez.

32.358.654.234 TL
TEŞVİK KAZANCI
12.678.432
SİGORTALI
82.936
ŞİRKET
12 Dakika
ORTALAMA İŞLEM SÜRESİ
Prozon’a güvenen 70.000’in üzerindeki şirketlerden: